Mulčery do těch nejnáročnějších podmínek

 

Goliath je vybaven sklopným bezpečnostním rámem ROPS a unikátním systémem zapínání žacího ústrojí soft-start. Jeho výhodou je také zkrácený rozvor náprav a velký rozsah nastavení žacího ústrojí. Profesionální pohon všech kol s mechanickou uzávěrkou diferenciálu zvládá náročný, jinou technikou nepřístupný terén. Kromě sečení a likvidace náletových dřevin se Goliath může uplatnit i v agregaci s jiným aktivním nářadím, po připojení předního závěsu například se sněhovou frézou, nebo radlicí, při připojení zadního závěsu jej lze užít pro tažení vozíku. Jeho využití je tak celoroční.

Goliath GC 92 – 26 4x4 s žacím ústrojím 92 cm je vhodný zejména k mulčování neudržovaných, náletových a jiných zanedbaných ploch. S lehkostí zvládne posekat náletové dřeviny, šípkové keře či vzrostlý rákos. V celé Evropě je potom oblíben zejména pro své jedinečné vlastnosti při údržbě příkopů silnic, sjezdových tratí, koryt řek a rybníků, nebo vysekávání trávy v lesnických školkách.

Goliath GC 110 – 26 4x4 s žacím ústrojím 110 cm je určen k mulčování pravidelně udržovaných nebo občasně udržovaných travnatých ploch. Jeho jasnou předností je možnost použití ve velice náročných svahových podmínkách.

Goliath GC 132 - 26 4x4 s žacím ústrojím 132 cm je určen k mulčování pravidelně udržovaných nebo občasně udržovaných travnatých ploch. Jeho jasnou předností je možnost použití ve velice náročných svahových podmínkách.

S profesionálním pohonem

Všechny uvedené modely mulčerů se speciálním trubkovým rámem jsou poháněny profesionálním benzínovým (palivo Natural 95) motorem Kawasaki s tlakovým mazáním a výkonem 26 koní. Díky pohonu 4 x 4 s mechanickou uzávěrkou diferenciálu lze traktory nasadit i v opravdu těžkém terénu (svahová dostupnost 25 stupňů). Palivová nádrž opatřená palivoměrem má kapacitu 16 litrů. Mulčovací traktor se pohybuje na čtyřplátnových pneumatikách se šípovým dezénem, který má v náročných podmínkách vynikající záběr. Goliath GC 92 – 26 4x4 pracuje s širokým jednorotorovým žacím ústrojím se dvěma volnými břity. Lehce zvládne posekat rákos, keře či nálety do průměru zhruba 4 cm. Goliath GC 110/132 – 26 4x4 je vybaven širokým třírotorovým žacím ústrojím se šesti noži a zvládne posekat i více než 1 m vysoký porost. Výška sečení je u obou modelů nastavitelná v rozmezí 50 až 135 mm. Žací ústrojí se zapíná pomocí elektromagnetické spojky s plynulým rozběhem soft-start.

Díky ergonomickému řešení pracoviště řidiče má obsluha veškeré ovládání stroje i adaptérů na dosah ruky. Poloha volantu doplněného ovládací koulí je nastavitelná, k dispozici je komfortní sedadlo De-LUXE s bezpečnostním pásem a s opěrkami rukou, elektromagnetický tempomat a multifunkční informační panel. Informační panel zobrazuje všechny důležité informace, jako je stav zapnutí nebo vypnutí tempomatu, stav dobíjení akumulátoru, kontrolu mazání motoru, funkce rotujícího žacího ústrojí, brzda apod. Stroj je opatřen sklopným bezpečnostním rámem ROPS. Nechybí parkovací brzda, halogenová světla a přední a zadní LED diody pro denní svícení.