Často kladené dotazy

Kde si mohu zahradní traktory prohlédnout?

V rámci celé ČR máme více než sedmdesát prodejních míst, kde se dají zahradní traktory rovnou i zakoupit a servisovat. Kompletní seznam našich prodejních míst naleznete na seco-traktory.cz/kontakt.

Dokážete mi doporučit vhodný model?

Samozřejmě. Na všech prodejnách máme profesionální pracovníky, kteří ochotně projdou pozemek zamýšlený k sekání, zváží očekávání zákazníka a následně doporučí vhodný stroj.

Mohu si zahradní traktor před koupí nezávazně vyzkoušet?

Ano, stačí si vybrat model a sdělit místo a čas, kde chcete vybraný model předvést. Techniku zdarma rádi odprezentujeme přímo na vámi vybraném pozemku a umožníme vám osobně si model vyzkoušet. Váš požadavek stačí sdělit na jakémkoli autorizovaném prodejním místě v rámci celé ČR (seco-traktory.cz/kontakt) a nebo telefonicky na naši bezplatnou linku 800 408 999. Naši vyškolení pracovníci Vám rádi pomohou vybrat vhodného dealera a dojednají s dealerem požadovanou předváděcí akci.

Sbírají vaše zahradní traktory i přerostlou trávu?

Ano. Modely Starjet a některé Challenge (MJ102 standardně a AJ 92 s vysokozdvižnými noži) vynikají bezkonkurenční schopností sbírat přerostlou trávu. Naše zahradní traktory jsou tak ideální pro chalupáře a zákazníky, kteří se k údržbě trávy nedostanou pravidelně.

Sbírají vaše zahradní traktory i vlhkou trávu?

Ano. Modely Starjet a některé Challenge (MJ102 standardně a AJ 92 s vysokozdvižnými noži), jsou našimi uživateli hodnoceny, jako nejlepší na trhu pro sekání vlhké a přerostlé trávy.

Mohu se zahradním traktorem jezdit i ve svahu?

Ano. Naše stroje obsahují komponenty vyvinuté a testované přímo k možnému použití ve svahu. Vždy je ale nutné dbát na maximální povolené svahové možnosti vybraného modelu dané normou a státní zkušebnou, které jsou uvedeny v návodu k obsluze i přímo na nálepce na zahradním traktoru.

Sekám pouze občas a v porostu se objevuje stařina a nálety. Máte v nabídce stroje i pro takovéto použití?

K sekání náročného porostu jsou ideální travní mulčery typu Crossjet a Goliath, u kterých si můžete vybrat z několika typů žacích ústrojí. Konzultujte proto na prodejně výběr vhodného modelu s našimi odborníky, kteří vám rádi umožní vyzkoušet si travní mulčer přímo na pozemku, určenému k údržbě. Pokud plánujete sekat vícero různých ploch - od zatravněných pozemků s důrazem kladeným na kvalitu a vzhled posečené plochy až po zanesené plochy s nálety a stařinou - poraďte se o možnosti nákupu dvou žacích ústrojí pro intenzivní, anebo extenzivní a náletový mulč. Výměna jednoho žacího ústrojí za druhé trvá třicet minut.

Jsou vaše stroje jednoduše ovladatelné?

Řízení našich zahradních traktorů je velice jednoduché. Při předání stroje rádi vyškolíme všechny potencionální uživatele.

Mohu zahradní traktor využívat celoročně?

Můžete, prohlédněte si širokou nabídku originálního sezónního příslušenství: seco-traktory.cz/prislusenstvi

Může zahradní traktor se sběrem do koše i mulčovat?

Ano, můžete si přikoupit mulčovací ucpávku nebo komfortnější přepínání SBĚR/MULČ a přímo za jízdy mezi sběrem a mulčem přepínat. Také lze použít deflektor. Anebo si můžete pořídit profesionální mulčovací hlavu o záběru 110 cm a vyměnit ji za sběrové žací ústrojí 102 či 122 cm. Tímto způsobem jde z modelu Starjet, určeného pro pravidelnou údržbu travnatých ploch, udělat výkonný komunální mulčer pro nízkou i vysokou trávu.

Co mám dělat, když se zahradní traktor rozbije?

Pouze nám nahlásíte závadu a o vše ostatní se už postaráme sami v rámci více než sedmdesáti prodejních a servisních míst po celé ČR: seco-traktory.cz/kontakt.

Mohu zahradní traktor servisovat i v jiném místě, než kde jsem traktor zakoupil?

Ano, vždy můžete využít servisní místo, které vám v daný moment nejvíce vyhovuje.

Jak je to s dostupností náhradních dílů?

Díky tuzemské výrobě a naší profesionální servisní síti je zajištění náhradních dílů nejlepší ze všech v Česku dostupných značek zahradních traktorů.

Nejsou ceny náhradních dílů příliš vysoké?

Naopak. Naše náhradní díly patří k nejlevnějším na trhu. Navíc máme oproti konkurenci klíčové komponenty, jako jsou žací nože, ložiska, řemeny apod. s nesrovnatelně delší životností.

Jak dlouho mi bude zahradní traktor sloužit?

Pokud jej budete pravidelně udržovat dle našich doporučení, bude stroj přecházet z generace na generaci.

Zajistíte mi dovoz zakoupeného stroje?

Samozřejmě. V ceně každého modelu je zahrnut i dovoz na místo určené zákazníkem, a to včetně vyškolení obsluhy stroje.

Zaškolíte mě v užívání stroje?

Ano, bezplatně školíme všechny potencionální uživatele zahradního traktoru. Školení provádí prodejní a servisní místo, kde si zahradní traktor objednáte. Dle požadavku zákazníka probíhá na prodejně a nebo na pozemku zákazníka při dovozu stroje

Lze zahradní traktory využít i jinak než na sekání trávy?

Ano, díky originálnímu příslušenství lze zahradní traktory využívat k řadě činností, a to po celý rok. Například frézování a shrnování sněhu, posyp, použití sklopného vozíku, zametacího kartáče a další činnosti - a to vždy v souladu s návodem k obsluze. Více o příslušenství najdete na: seco-traktory.cz/prislusenstvi

Je složité namontovat příslušenství?

Montáž většiny příslušenství je snadná, složitější montáže doporučujeme nechat na vyškoleném personálu prodejního a servisního místa. V případě potřeby si můžete přehrát video, a tak si jednoduše připomenout správný postup a seřízení.

Musím zahradní traktor na pravidelnou prohlídku dovézt do servisního místa?

Ne. Na vyžádání vám přepravu stroje do i ze servisu zajistí zvolené servisní místo. Při záruční opravě je doprava zdarma, při běžném servisu je tato služba zpoplatněna.

Chystáte slevové akce?

Nechystáme. Naše stroje nikdy neprodáváme ve slevě, celoročně držíme stejné doporučené prodejní ceny. Naše zahradní traktory nepředražujeme, a proto je také nemůžeme zlevňovat. Vždy jednáme férově a seriózně se všemi zákazníky.

Lze zakoupit traktor i na splátky?

Ano. Všechny naše prodejny nabízejí možnost financování.

Mám návrh na vylepšení zahradních traktorů. Máte o mé postřehy zájem?

Ano, jsme vděčni za každou pozitivní i negativní zpětnou vazbu.

Kde zahradní traktory vyrábíte?

Vyrábíme je ve východních Čechách, v Jičíně.

Kolik strojů ročně vyprodukujete a kde je nejvíce prodáváte?

Ročně vyrobíme přibližně 7 200 zahradních traktorů a 1 300 travních mulčerů. Hlavními trhy jsou Česká republika, Německo a Francie. Prodáváme je ale i ve více než dvaceti dalších zemích, jako je Itálie, Belgie, Rakousko, Slovensko, Rusko, Nový Zéland, Austrálie, Jižní Korea nebo Čína.

Jedná se o vlastní vývoj?

Ano. V naší strojírně máme vlastní špičkově vybavené vývojové centrum.