Často kladené dotazy

Kde si mohu traktory prohlédnout?

V rámci celé ČR máme více než sedmdesát prodejních míst, kde se dají traktory rovnou i zakoupit a servisovat. Kompletní seznam našich prodejních míst naleznete na seco-traktory.cz/kontakt.

Dokážete mi doporučit vhodný model?

Samozřejmě. Na všech prodejnách máme profesionální pracovníky, kteří ochotně projdou pozemek zamýšlený k sekání, zváží očekávání zákazníka a následně doporučí vhodný stroj.

Mohu si traktor před koupí nezávazně vyzkoušet?

Ano, stačí si vybrat model a sdělit místo a čas, kde chcete traktor předvést. Techniku zdarma rádi odprezentujeme přímo na vámi vybraném pozemku a umožníme vám osobně si model vyzkoušet. Váš požadavek stačí sdělit na jakémkoli autorizovaném prodejním místě v rámci celé ČR (seco-traktory.cz/kontakt) a nebo telefonicky na naši bezplatnou linku 800 408 999. Naši vyškolení pracovníci Vám rádi pomohou vybrat vhodného dealera a dojednají s dealerem požadovanou předváděcí akci.

Sbírají vaše traktory i přerostlou trávu?

Ano. Modely Starjet a některé Challenge (MJ102 standardně a AJ 92 s vysokozdvižnými noži) vynikají bezkonkurenční schopností sbírat přerostlou trávu. Tyto dva typy traktorů jsou ideální pro chalupáře a zákazníky, kteří se k údržbě trávy nedostanou pravidelně.

Sbírají vaše traktory i vlhkou trávu?

Ano. Modely Starjet a některé Challenge (MJ102 standardně a AJ 92 s vysokozdvižnými noži), jsou našimi uživateli hodnoceny, jako nejlepší traktory na trhu pro sekání vlhké a přerostlé trávy.

Mohu s traktorem jezdit i ve svahu?

Ano. Naše traktory obsahují komponenty vyvinuté a testované přímo k možnému použití stroje ve svahu. Vždy je ale nutné dbát na maximální povolené svahové možnosti traktoru dané normou a státní zkušebnou, které jsou uvedeny v návodu k obsluze i přímo na nálepce na traktoru.

Sekám pouze občas a v porostu se objevuje stařina a nálety. Máte v nabídce stroje i pro takovéto použití?

K sekání náročného porostu jsou ideální mulčery typu Crossjet a Goliath, u kterých si můžete vybrat z několika typů žacích ústrojí. Konzultujte proto na prodejně výběr vhodného traktoru s našimi odborníky, kteří vám rádi umožní vyzkoušet si traktor přímo na pozemku, určenému k údržbě. Pokud plánujete sekat vícero různých ploch - od zatravněných pozemků s důrazem kladeným na kvalitu a vzhled posečené plochy až po zanesené plochy s nálety a stařinou - poraďte se o možnosti nákupu dvou žacích ústrojí pro intenzivní, anebo extenzivní a náletový mulč. Výměna jednoho žacího ústrojí za druhé trvá třicet minut.

Jsou vaše stroje jednoduše ovladatelné?

Řízení našich traktorů je velice jednoduché. Při předání stroje rádi vyškolíme všechny potencionální uživatele.

Mohu traktor využívat celoročně?

Můžete, prohlédněte si širokou nabídku originálního sezónního příslušenství: seco-traktory.cz/prislusenstvi

Může traktor se sběrem do koše i mulčovat?

Ano, můžete si přikoupit mulčovací ucpávku nebo komfortnější přepínání SBĚR/MULČ a přímo za jízdy mezi sběrem a mulčem přepínat. Také lze použít deflektor. Anebo si můžete pořídit profesionální mulčovací hlavu o záběru 110 cm a vyměnit ji za sběrové žací ústrojí 102 či 122 cm. Tímto způsobem jde z modelu Starjet, určeného pro pravidelnou údržbu travnatých ploch, udělat výkonný komunální mulčer pro nízkou i vysokou trávu.

Co mám dělat, když se traktor rozbije?

Pouze nám nahlásíte závadu a o vše ostatní se už postaráme sami v rámci více než sedmdesáti prodejních a servisních míst po celé ČR: seco-traktory.cz/kontakt.

Mohu traktor servisovat i v jiném místě, než kde jsem traktor zakoupil?

Ano, vždy můžete využít servisní místo, které vám v daný moment nejvíce vyhovuje.

Jak je to s dostupností náhradních dílů?

Díky tuzemské výrobě a naší profesionální servisní síti je zajištění náhradních dílů nejlepší ze všech v Česku dostupných značek traktorů.

Nejsou ceny náhradních dílů příliš vysoké?

Naopak. Naše náhradní díly patří k nejlevnějším na trhu. Navíc máme oproti konkurenci klíčové komponenty, jako jsou žací nože, ložiska, řemeny apod. s nesrovnatelně delší životností.

Jak dlouho mi bude traktor sloužit?

Pokud jej budete pravidelně udržovat dle našich doporučení, bude stroj přecházet z generace na generaci.

Zajistíte mi dovoz zakoupeného stroje?

Samozřejmě. V ceně každého traktoru je zahrnut i dovoz na místo určené zákazníkem, a to včetně vyškolení kompletní obsluhy stroje.

Zaškolíte mě v užívání stroje?

Ano, bezplatně školíme všechny potencionální uživatele traktoru. Školení provádí prodejní a servisní místo, kde si traktor objednáte. Dle požadavku zákazníka probíhá na prodejně a nebo na pozemku zákazníka při dovozu stroje.

Mohu si sám provádět základní údržbu stroje?

Zákonná záruka není podmíněna nutností navštěvovat servis. Pokud je zákazník technicky zdatný, na platnost zákonné záruky to vliv nemá. Přesto doporučujeme stroj servisovat naším odborným personálem. Pokud budete stroj servisovat v našem autorizovaném prodejním a servisním místě, vždy budete mít jistotu profesionální práce a použití originálních náhradních dílů.

Lze traktory využít i jinak než na sekání trávy?

Ano, díky originálnímu příslušenství lze traktory využívat k řadě činností, a to po celý rok. Například frézování a shrnování sněhu, posyp, použití sklopného vozíku, zametacího kartáče a další činnosti - a to vždy v souladu s návodem k obsluze. Více o příslušenství najdete na: seco-traktory.cz/prislusenstvi

Je složité namontovat příslušenství?

Montáž většiny příslušenství je snadná, složitější montáže doporučujeme nechat na vyškoleném personálu prodejního a servisního místa. V případě potřeby si můžete přehrát video, a tak si jednoduše připomenout správný postup a seřízení.

Musím traktor na pravidelnou prohlídku dovézt do servisního místa?

Ne. Na vyžádání vám přepravu traktoru do i ze servisu zajistí zvolené servisní místo. Při záruční opravě je doprava zdarma, při běžném servisu je tato služba zpoplatněna.

Chystáte slevové akce?

Nechystáme. Naše stroje nikdy neprodáváme ve slevě, celoročně držíme stejné doporučené prodejní ceny. Naše traktory nepředražujeme, a proto je také nemůžeme zlevňovat. Vždy jednáme férově a seriózně se všemi zákazníky.

Lze zakoupit traktor i na splátky?

Ano. Všechny naše prodejny nabízejí možnost financování.

Mám návrh na vylepšení traktorů. Máte o mé postřehy zájem?

Ano, jsme vděčni za každou pozitivní i negativní zpětnou vazbu.

Kde traktory vyrábíte?

Vyrábíme je ve východních Čechách, v Jičíně.

Kolik traktorů ročně vyprodukujete a kde je nejvíce prodáváte?

Ročně vyrobíme přibližně 8 500 traktorů. Hlavními trhy jsou Česká republika, Německo a Francie. Prodáváme je ale i ve více než dvaceti dalších zemích, jako je Itálie, Belgie, Rakousko, Slovensko, Rusko, Nový Zéland, Austrálie, Jižní Korea nebo Čína.

Jedná se o vlastní vývoj?

Ano. V naší strojírně máme vlastní špičkově vybavené vývojové centrum.