Blog

Novinka – “SILNIČNÍ SADA”

Společnost SECO přichází s novinkou a tou je SILNIČNÍ SADA k profesionálnímu žacímu traktoru SECO MP 122D a zahradním traktorům modelové řady STARJET P4 a výšší.

Ryze česká firma SECO vyrábí již více než 30 let v Jičíně žací traktory, mulčovače a příslušenství. Navazuje na tradici travních a hospodářských strojů ve městě s tradicí od roku 1888. Dnes je dominantním výrobcem žací techniky v ČR s významným podílem vývozu. Všechny traktory SECO byly vyvinuty a vyrobeny s důrazem na kvalitu zpracovaní, dlouhodobou zátěž, provozní spolehlivost a dlouhotrvající hodnotu. Určeny jsou pro pravidelnou péči o zeleň, sečení přerostlé trávy a nepravidelně udržovaných ploch. K tomu pomohou při celoroční údržbě chodníků, komunikací a dalších zpevněných ploch. K všestrannosti přispívá široká nabídka příslušenství, například zametací kartáč, sněhová radlice, rozmetadlo, přívěsný vozík a další doplňky.

SECO je určitě první v ČR, pravděpodobně i v Evropě, kdo k „malým zahradním traktorům“ nabízí silniční sady známé z komunální techniky. 

Co je to silniční sada? Silniční sada umožňuje přihlásit zahradní či komunální traktor na městském úřadě jako pracovní stroj, vybavit ho RZ, uhradit zákonné pojištění odpovědnosti (dříve povinné ručení) a stroj bezpečně provozovat po pozemních komunikacích. Po přihlášení stroje na MÚ již zákazníkovi úřady neukládají žádné další povinnosti jako např. technické kontroly, emise apod. 

Kde a jak ji mohu získat? Silniční sadu si mohou v naší autorizované prodejní síti zakoupit všichni majitelé zahradních a profesionálních traktorů SECO. Nákup a montáž lze realizovat i na starší provozovaný traktor STARJET P4  a vyšší od roku výroby 2021 a modelové řady MP 122D. Po poskytnutí základních informací a objednání u prodejce, následuje vystavení tzv. C.O.C. listu výrobcem. Tento list je zaslán zpět prodejci, který tento dokument předá zákazníkovi, a ten si s ním následně zajde na příslušný Městský úřad a nechá si vystavit TP + RZ. 

Po té je již možné legálně užívat traktor při jízdě po pozemních komunikacích v rámci ČR. 

Co obsahuje? Silniční sada obsahuje následující homologované položky:

  • přední světlomety (pouze u modelu Starjet, u modelu MP jsou využity  integrované světlomety z výroby)
  • zpětné zrcátko
  • ovládací panel s přepínači směrových světel, klaksonem a ovládáním výstražného majáku
  • zadní světlomety s integrovanými směrovými světly
  • výstražný maják oranžové barvy
  • držák RZ
  • výstražný trojúhelník
  • reflexní vestu
  • lékárničku