Blog

Nový Crossjet – již brzy!

Vážení přátelé. Dovolte nám, abychom Vám krátce představili Nový Crossjet modelový rok 2025. Bližší info a dostupnost žádejte u našich autorizovaných prodejců.

 

Nový CROSSJET: Inovace pro dokonalé mulčování!

Pokud hledáte výkonný mulčer, který zvládne vše, neztrácejte čas! Ať už máte zahradu přeplněnou bujnou vegetací, nebo se věnujete profesionální údržbě zeleně, nový Crossjet je tím pravým.

 

Mulčování na jedničku

Jeho dokonale vyladěný robustní systém mulčování s jedním rotorem a dvěma letmo uloženými noži si poradí s přerostlou trávou i náletovými dřevinami do průměru několika cm. 

Ale…Vzhledem k tomu, že takto konstrukčně řešené mulčovací ústrojí je primárně zaměřené na opravdu hrubé mulčování, není Crossjet příliš vhodný na pozemky, kde je plánováno udržovat pohledový travní porost.

 

Design, jízdní vlastnosti a bezkonkurenční ovladatelnost

Design: Vylepšený Crossjet se může pochlubit novými pohledovými a bezpečnostními prvky, jako jsou nové plasty, rovná plechová podlaha pro větší tuhost a delší životnost stroje, nové LED světlomety, které oproti původním halogenům šetří energii a některá chytrá řešení např. v podobě dvou držáků 1,5l PET lahví pod sedačkou. Výfuk nově motoru umístěný za strojem.

Vylepšený rám a zkrácený rozvor: Díky těmto úpravám se Crossjet lépe ovládá a mnohem snadněji se s ním manévruje. Má výrazně menší poloměr otáčení a  díky o 74 mm zkrácenému rozvoru lépe překonává příčné nerovnosti. 

Jinými slovy – lehčí, kratší a snadněji ovladatelný.

 

Komfort

Rozdíly oproti předchozímu modelu:

Delší volantová tyč: Lepší ergonomie posedu obsluhy vzrostlejší postavy.

Posunuté pedály: Pohodlnější posed a více místa v oblasti kolenou.

Delší páka ovládání ručního pojezdu: Větší flexibilita při manévrování, snížení ovládací síly.

Ovládání pojezdu pedálem: Kromě ručního pojezdu můžete nově traktor ovládat také pedálem a tím si uvolnit ruku z ovládací páky.

Pedál brzdy na levé straně: Intuitivní a bezpečné použití pedálu jako u ostatních našich modelů.

Nový snímač brzdy: Umožňuje nechat stroj nastartovaný se zajištěnou ruční brzdou i po sesednutí obsluhy.

Mechanický čtyřpolohový tempomat: Ideální funkce pro pohodlí během mulčování rozlehlých ploch.

Nově také: Zapalování na panelu přístrojové desky, sytič ovládaný  levou rukou, parkovací brzda na horním panelu, tlačítko R na ovládací páce pojezdu, nový grafický LED displej. To vše pro pohodlnější ovládání a zvýšený komfort obsluhy.

 

Jednoduše dokonalé žací ústrojí

Vyztužený skelet, větší sklon nožů i možnost nastavení sklonu mulčovacího ústrojí zaručují precizní a efektivní mulčování i hustých travních porostů. 

Srdcem Crossjetu je profesionální motor Kawasaki FS 651. 

Náš nový Crossjet je prostě nepřekonatelný!

Navštivte naše prodejce a přesvědčte se sami!