Blog

Zvládá velké plochy

Stojíte před nelehkým úkolem, jak kvalitně a rychle posekat velké travnaté plochy? Máme pro Vás řešení. Naše společnost nabízí hned několik typů žacích traktorů určených jak pro domácí, tak profesionální použití.

Náročným domácím uživatelům, kteří zvažují pořízení techniky na rovinatější, ale rozlehlé pozemky, je určen model Challenge MJ. Přestože se jedná o kompaktní zahradní traktor střední velikosti, bez problému zvládne rychle posekat i velkou plochu. Je totiž vybaven výkonným dvouválcovým motorem a časovaným žacím ústrojím o záběru 102 cm.

Nejvyhledávanější a také nejprodávanější z celého našeho portfolia je modelová řada Starjet. V ní jsou zastoupeny jak traktory s běžným pohonem zadní nápravy, tak i stále oblíbenější varianty s pohonem 4x4. Není divu, spousta svažitých pozemků by bez této technické vymoženosti zůstala nepřístupná. Jak “dvoukolky”, tak “čtyřkolky” se vyrábějí v několika provedeních lišících se výbavou a technickými parametry. Možnosti využití našich strojů lze dále rozšířit širokou paletou aktivního i pasivního příslušenství. Starjet je zkonstruován tak, aby jej bylo možné provozovat v náročných podmínkách na obcích, ve firemních areálech i při údržbě sportovišť. Jsou-li Vaše pozemky svažitějšího charakteru, při výběru stroje se zaměřte na modely P4 a vyšší. Tyto traktory disponují profesionálními převodovkami s dlouhou životností.

Kterýkoliv ze strojů Starjet může být vybaven jedním ze tří druhů žacího ústrojí. Základem je 102 cm pro členitější a ne zcela rovné pozemky, 122 cm pro rozlehlé roviny (např. fotbalové hřiště), kde Vám široký záběr pomůže lépe udržet rovinu střihu a 110 cm mulčovací žací ústrojí. Právě to poslední zmiňované se v posledních letech těší velké oblibě zejména u zákazníků z řad profesionálů, jelikož perfektně zvládá jak intenzivní, tak extenzivní mulčování. Díky poměrně jednoduché výměně jednoho žacího ústrojí na druhé, máme i takové zákazníky, kteří během roku využívají jeden traktor ke sběru trávy či listí i k mulčování.

Pomyslnou třešničkou na dortu jsou provedení Starjet P6 PRO a Starjet P6 4x4 PRO. Oba tyto stroje jsou osazeny vysokozdvižným košem se vzdáleným výklopem. Vynikají svou robustností, spolehlivostí a vysokou užitnou hodnotou. Jejich nesporné kvality oceňují především technické služby, údržby mnoha kulturních památek a v neposlední řadě i třináct prvoligových fotbalových klubů při každodenním sečení fotbalových hřišť. Díky výškovému vyklápění do kontejneru je práce velmi efektivní, odpadá tak nutnost ruční nakládky posečené trávy.

Pokud jsou Vaše pozemky značně svažitého charakteru, máme v nabídce několik typů výkonných svahových mulčerů. Jedná se o modely Crossjet a Goliath, opět s výběrem pohonu 4x2 a 4x4. Tyto speciály dovedou posekat i plochy, které by pro jinou žací techniku byly nepřístupné. Větší Goliath lze osadit třemi různými žacími ústrojími. Jednorotorové o záběru 92 cm je primárně určeno k extenzivnímu mulčování, zvládne posekat i roky nesečené meze včetně náletových dřevin. Zbývající dvě žací ústrojí o záběru 110 a 132 cm využívají unikátní šestinožové koncepce se třemi rotory, jejímž výsledkem je rovnoměrně rozprostřený jemný mulč. Při ideálních podmínkách lze posekat přibližně 1 ha za hodinu.