Blog

Maká za každého počasí

Potřebujete sekat na chalupě kam se dostanete jen sporadicky? Co dělat ve chvíli, když vám počasí nedovolí vyjet včas a tráva přeroste? Jak to provést na obci, kde velmi často nemůžete čekat na lepší počasí a musíte sekat v dešti? Nabízíme řešení.

O ideálních podmínkách už byla řeč a všichni víme, jak je těžké jich docílit. Nicméně naše silné dvouválce zvládají sečení i sběr mokré a vzrostlé trávy. Velmi důležitý je vyběr vhodného modelu, musíme rovněž počítat s přiměřeným snížením rychlosti pojezdu.

Alternativou ke klasickému sečení se sběrem je mulčování za použití žacího ústrojí "MULČ PROFI 110 cm". Tímto speciálním ústrojím lze osadit modely Starjet a Goliath, zmulčujete jím i velmi vysokou trávu na neudržovaném pozemku. Jde o velice efektivní způsob sekání trávy, kdy odpadá odvoz a likvidace posbírané travní hmoty. Je spočítáno, že v případě intenzivního mulčování obecních ploch lze ušetřit nemalé finanční prostředky i při zdvojnásobení počtu sečí oproti standardnímu sekání se sběrem.