Blog

Co se zahradním traktorem na podzim ?

Podzim je ideální čas pro údržbu zahradního traktoru, abyste byli připraveni na příští sezónu. Zde je několik důležitých kroků, které byste měli provést:

1. Čištění traktoru: Mechanicky odstraňte veškerou nečistotu, trávu a listy z traktoru, včetně podvozku, nože a výfuku. Tlakovým vzduchem vyfoukejte zbytek odstraněných nečistot.

2. Výměna oleje a filtru: Vyměňte olej a olejový filtr. Zkontrolujte i palivový filtr a systém paliva, a případně jej vyčistěte nebo vyměňte.

3. Údržba vzduchového filtru: Vyčistěte nebo vyměňte filtr vzduchu. Špatně funkční filtr může ovlivnit výkon traktoru.

4. Výměna zapalovacích svíček: Zkontrolujte, vyčistěte, případně vyměňte zapalovací svíčku, pokud je potřeba. Špatně fungující svíčka může mít za následek špatné startování a spalování paliva.

5. Údržba akumulátoru: Zkontrolujte stav akumulátoru a případně vyčistěte jeho kontakty. Dobře fungující baterie je klíčová pro spolehlivý start traktoru.

6. Kontrola řemenů: Zkontrolujte řemeny a v případě opotřebení, nebo poškození je vyměňte.

7. Kontrola žacích nožů: Demontujte nože z unašeče a nechte je přebrousit. V případě, že je nůž značně poškozený, nebo nedosahuje původních rozměrů nového nože – což se stává po dlouhodobém používání v náročném prostředí a častém broušení, tak jej vyměňte. Ostré nože zaručí dokonalý výsledek při tnou trávu a snižují zátěž traktoru.

8. Kontrola pneumatik: Zkontrolujte stav a tlak vzduchu v pneumatikách. Nesprávně nahuštěné pneumatiky se nadměrně opotřebovávají a také mají negativní vliv na spotřebu paliva.

9. Uložení traktoru: Připravte traktor na zimní uskladnění. Ujistěte se, že je čistý a suchý, odpojte baterii a umístěte traktor na suché a bezpečné místo.

Důkladná podzimní údržba zahradního traktoru vám pomůže prodloužit jeho životnost a zajistí, že bude včas připravený na další sezónu.