Blog

Tipy na podzimní a zimní údržbu obecních pozemků zahradním traktorem

Zametací kartáč. Zametací kartáč je užitečné zařízení pro údržbu venkovních prostranství, jako jsou chodníky, parkoviště a dvory. Zametací kartáč odstraňuje všechny nečistoty a zbytky, které mohou být na pozemcích, jako je listí, písek, sníh a další odpad. Vybírat je možné ze dvou variant, a to z motorového, který je poháněn vlastní motorovou jednotkou a bezmotorového, který je poháněn od žacího ústrojí zahradního traktoru. Obě varianty mají své výhody i nevýhody a záleží na preferencích každého uživatele jakou variantu si zvolí. Pracovní záběr u obou provedení je 120 cm.

Odkaz na produkty zde: Zametací kartáč bezmotorovýZametací kartáč motorový

 

Sněhová radlice: Sněhová radlice je zařízení určené na odstraňování sněhu z chodníků, parkovišť a jiných venkovních zpevněných ploch. Sněhovou radlici nabízíme rovněž ve dvou provedeních. první z nich je radlice standardní, kde směr odklízení sněhové masy nastavujete mechanicky v místě zavěšení v přední části traktoru a druhá je radlice komfortní, kde je možné měnit směr odklízení z místa obsluhy. Pracovní záběr u obou provedení je 120 cm.

Odkaz na produkty zde: Sněhová radlice standard, Sněhová radlice komfort

 

Sněhová fréza: Sněhová fréza se používá k odstraňování vyšší a souvislé sněhové pokrývky. Fréza je vybavena rotujícím válcem, který sbírá a komínkem odhazuje sníh stranou. Pracovní záběr je 100 cm.

Odkaz na produkt zde: Sněhová fréza

 

Doporučení na závěr

Pravidelně kontrolujte stav pozemků, jako jsou chodníky, cesty a parkoviště. Průběžně odstraňujte led a sníh, které mohou být nebezpečné pro chodce a řidiče.

Pamatujte, že každá pozemková jednotka a traktor může mít specifické požadavky na provoz i údržbu. Odbornou konzultací a vhodným výběrem si zajistíte kvalitní a bezproblémovou údržbu vašich obecních pozemků.