Blog

SECO jako vítaný pomocník i ochránce ohrožených druhů zvířat

ZOO Dvůr Králové nad Labem se díky svému vyhlášenému Safari parku stala jednou z nejznámějších zoologických zahrad v České republice. Najdete tu největší přehlídku afrických zvířat v Evropě, která čítá přes 2 300 zvířat chovaných v prostorných výbězích a otevřeném Safari parku. Díky dostatečnému prostoru, odbornosti a píli pracovníků je dvorský Safari park světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navrácení zpět do přírody.

Jedním z ohrožených druhů žijících ve Dvoře je nosorožec tuponosý jižní. Jeho honosné rohy mají obrovskou hodnotu (více než 1 mil. Kč/kg). Nosorožec tuponosý také patří mezi největší suchozemská zvířata planety. Hned po slonovi je nejvýznamnějším spásačem travin, který kdy obýval Zemi. Jeho chov je velmi finančně náročný.

Nosorožčí síla a odolnost a se stala vzorem při výrobě a vývoji zahradních traktorů SECO. Dnes již všechny naše zahradní stroje hrdě nosí nosorožčí tvář otisknutou do loga značky na svém kabátě. Kromě toho společnost SECO finančně podporuje záchranu nosorožce tuponosého jižního, který byl ještě před 110 lety na pokraji vyhynutí. 

Podporujeme zoologickou zahradu. SECO techniku můžete v ZOO spatřit při údržbě výběhů zvířat, sečení nedopasků i ostatních zelených částí zvelebovaných pro potřeby veřejnosti. Přijeďte si do Dvora Králové nad Labem tento majestátní nosorožčí druh prohlédnout a dozvědět se o něm něco víc. Jistě vás ohromí a okouzlí stejně jako nás.